Juodkalnija yra tikras rojus mėgstantiems aktyvias atostogas. Ši maža Balkanų šalis pasižymi neįtikėtinais peizažais, nuo kalnų, upių ir ežerų iki įspūdingų fjordų ir ramybės pilnų jūros paplūdimių. Šiame straipsnyje mes pasidalinsime penkiais išskirtiniais pėsčiųjų žygių maršrutais, kurie leis jums iš arti pažinti šios nuostabios šalies gamtą.

1.1. Lovćen Nacionalinis Parkas:

Parkas apima Lovćen kalną, kurio viršūnėje yra Njegošo mauzoliejus, skirtas Montenegro poetui ir vyr. kunigaikščiui Petru II Petrovičui Njegošui. Čia jūsų laukia apie 461 laiptelis iki viršūnės, tačiau vaizdai, atsiveriantys iš čia, yra tiesiog kvapą gniaužiantys.

1.2. Kotoras – Rumija:

Tai vienas iš įspūdingiausių pėsčiųjų maršrutų Juodkalnijoje, vedantis per kalnus iki Adrijaus jūros. Kelionė prasideda nuo Kotore senamiesčio, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, ir baigiasi Rumijos kalno viršūnėje, atsiveriančioje į nuostabius vaizdus į jūrą.

1.3. Durmitor Nacionalinis Parkas:

Šis parkas yra idealus žygis mėgstantiems aktyvų laisvalaikį. Be to, parkas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia rasite daugiau nei 50 žygių takų, vedančių per įspūdingas kalnų grandines, praeinančių šalia aukštų viršūnių ir ežerų.

1.4. Biogradska Gora Nacionalinis Parkas:

Tai vienas iš keturių Juodkalnijos nacionalinių parkų ir vienas iš nedaugelio Europoje išlikusių atogrąžų miškų. Čia rasite daugybę takų, kurie veda per senąjį mišką ir aplink Biogradsko ežerą.

1.5. Skutaros Ežero Nacionalinis Parkas:

Tai puiki vieta stebėti gamtą ir paukščius. Šio parko maršrutai yra lengvi, todėl jie tinkami visiems, nepriklausomai nuo fizinės būklės ar žygiavimo patirties.